با توجه هزینه های بالا در ساختمان سازی یکی از دغدغه ها می تواند خرید سنگ ارزان باشد تا به این ترتیب به کارفرما کمک شود تا بتواند در هزینه های ساختمان سازی خود صرفه جویی نماید. اگر شما نیز قصد دارید از سنگ ساختمانی برای نمای داخلی یا خارجی ساختمان خود استفاده کنید برای این که هزینه کمتری بپردازید باید خرید خود را مدیریت نمایید. برای این کار پیش از اقدام به خرید سنگ و استفاده از آن توجه داشته باشید که شما چه انتظاراتی از سنگ مد نظر خود دارید. سنگ ها ویژگی هایی دارند که بسته به نوع کاربرد و محل استفاده از آنها باید این ویژگی ها در سنگ انتخاب شوند.
از این رو اگر به برخی از این خصوصیات در محل نصب آن نیاز ندارید.
پس از نصب این ویژگی ها بی استفاده خواهند ماند
و تنها شما هزینه اضافه برای آن پرداخت کرده اید بدون اینکه نیازی به آن داشته باشید.

استراتژی خرید سنگ ارزان

بنابراین شما برای خرید سنگ ارزان نیاز به یک استراتژی صحیح دارید تا با توجه به ویژگی های از سنگ که به آنها نیاز داریم اقدام به خرید نماییم. هر چه مزیت ها و ویژگی های سنگ بیشتر باشد مسلما قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند پس مدیریت در انتخاب ویژگی های سنگ با توجه به نیازی که داریم می تواند راهکار مناسبی در خرید سنگ ساختمانی ارزان قیمت باشد. زمانی که صحبت از سنگ ارزان می کنیم به این معنی نیست که سنگ مد نظر ما کیفیت پایینی دارد و یا کارایی لازم را برای ما نخواهد داشت بلکه منظور از سنگ ارزان این است که ما تنها بابت آنچه نیاز داریم هزینه پرداخت کنیم و زمانی که یک سنگ با فرآوری معمولی می تواند گره از کار ما باز کند چرا به دنبال خرید سنگی باشیم که مجبور به پرداخت هزینه بالایی بابت فرآوری آن هستیم.
به سوالات زیر پاسخ دهید تا انتظارات خود از سنگ ساختمانی تان را مشخص نمایید
این بهترین روش مدیریت در خرید سنگ ارزان و مقرون به صرفه می باشد.
سنگ در نمای خارجی استفاده می شود یا در نمای داخلی
سنگ برای نمای دیوار استفاده می شود یا سنگ پله یا سنگ کف ساختمان؟
آیا سنگ پس از نصب در معرض رطوبت , مواد شوینده , تابش آفتاب یا حرارت مستقیم قرار می گیرد
زمانی که شما پاسخ درست سوالات بالا را داشته باشید انتخاب های شما مرز و محدوده مشخصی پیدا خواهد کرد که می تواند روی قیمت سنگ انتخابی تاثیر داشته باشد و به کاهش یا افزایش آن منجر شود. مدیریت خواسته ها و توقعات ما از سنگ به ما در خرید یک سنگ طبیعی ارزان قیمت اما با کیفیت کمک خواهد کرد.
برای خرید سنگ ارزان قیمت به نکات زیر توجه نمایید:

سنگ کف ساختمان در فضای عمومی یا پرتردد

فضاهای عمومی به مکان های پر رفت و آمد اطلاق می شود که در چنین مکان هایی نیاز به یک سنگفرش با مقاومت و استحکام بالا می باشد. در صورتی که فضای مورد نظر شما کم تردد است نیازی به خرید سنگ گران قیمت با مقاومت بسیار بالا ندارید و می توانید با خرید سنگ ارزان قیمت با مقاومت مناسب و معمولی نیاز خود را در خرید سنگ کف ساختمان برطرف نمایید. اما اگر شما در مکان های پر رفت و آمد قصد استفاده از سنگ را دارید بهتر است فریب ظاهر زیبای سنگ های آهکی را نخورید زیرا این سنگ ها اگر چه زیبا و ارزان قیمت هستند و طرح ها و رنگ های مختلفی دارند اما به دلیل مقاومت پایین استحکام لازم در فضای پر رفت و آمد را ندارند و پس از نصب هزینه های زیادی بابت تعمیر و نگهداری و ترمیم به شما تحمیل خواهند کرد.
در چنین مکان هایی می توانید از سنگ گرانیت و یا سنگ مرمریت اصل درجه یک و مرغوب استفاده کنید. اگر چه قیمت این سنگ ها بالاتر است اما دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای نگهداری و ترمیم سنگ کف ندارید. از سنگ های آهکی می توانید برای نمای داخلی ساختمان و در قسمت هایی که تردد کمتر است استفاده نمایید شما گزینه های ارزان قیمت زیادی برای سنگ کف ساختمان در فضای داخلی دارید.

سنگ ساختمان در فضای داخلی یا خارجی

اولین موضوعی که در انتخاب سنگ ساختمانی باید به آن توجه داشت این است که سنگ در فضای داخلی استفاده می شود یا فضای خارجی. در صورتی که سنگ را برای نمای فضای خارجی نیاز داشته باشیم باید سنگی را انتخاب کنیم که در برابر تابش آفتاب , حرارت خورشید و رطوبت مقاوم باشد. این موضوع به ویژه برای سنگ فرش ها بسیار با اهمیت است. در فضاهای خارجی احتمال یخ زدگی , تغییرات ناگهانی دما , رطوبت و بارش باران و ... وجود دارد که می تواند روی کیفیت سنگ اثرگذار باشد. همچنین شرایط آب و هوایی منطقه محل نصب سنگ نیز اهمیت دارد برای مثال در مناطق سردسیر باید از سنگ هایی استفاده شود که مقاومت و استحکام بالایی دارند تا در اثر یخ زدگی شکسته نشوند که برای این منظور بهترین سنگ , سنگ گرانیت است.
خرید سنگ ارزان در این شرایط با محدودیت های زیادی روبرو می باشد.

خرید سنگ ارزان با پوشش مناسب

پوشش سنگ به ویژه برای سنگ فرش ها اهمیت زیادی دارد.
زیرا امکان سر خوردن در این سنگ ها زیاد است.
و پیش از تولید نهایی سنگ باید روی سطح عملیاتی انجام گیرد که شامل :
تیشه زنی
مضرس کردن
سند بلاست کردن
آنتیک کاری
و ... می باشد.
در اینجا باید سنگی را انتخاب نمود که بتواند خواسته های ما را برآورد نمایند و این روی قیمت نهایی سنگ اثرگذار است. این روش ها روی هر نوع سنگی قابل اجرا نیست برای مثال می توان به عملیات کوره ای روی سنگ های آهکی اشاره نمود. از این رو برای جلوگیری از هزینه های مجدد در صورت نیاز به عملیات خاص روی سطح سنگ بررسی های لازم در هنگام انتخاب و خرید سنگ ارزان قیمت باید انجام شود.

طرح و رنگ سنگ

از دیگر موارد مهم در انتخاب و خرید سنگ ارزان توجه به طراحی انجام شده روی سنگ , نحوه نورپردازی سنگ و رنگ سنگ می باشد همچنین دیگر مصالحی که در کنار محل نصب سنگ قرار می گیرند نیز روی این موضوع تاثیرگذار می باشند. تنوع سنگ ساختمانی در ایران بسیار زیاد است و شما می توانید از میان:
سنگ مرمریت
سنگ مرمر
سنگ تراورتن
سنگ چینی
و سایر سنگ های ساختمانی
به خرید سنگ ارزان قیمت و مورد نظر خود بپردازید. این سنگ ها از نظر رنگ و طرح تنوع بالایی دارند و از این نظر امکان خرید سنگ ارزان قیمت با طرح و رنگ مد نظر شما وجود دارد. بیشتر افراد به دنبال خرید سنگ هایی با رنگ روشن یا به اصطلاح سنگ کرم می باشند باید توجه نمایید که این سنگ ها نسبت به سنگ های تیره و سنگ مشکی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

ابعاد سنگ

از دیگر موارد مهم در انتخاب و خرید سنگ ارزان توجه به ابعاد سنگ است.
اگر شما سنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده اید و طرح و رنگ آن مورد پسند شما واقع شده است باید توجه نمایید که آیا این سنگ در ابعاد بزرگ و سنگ اسلب نیز یکنواختی رنگ و طرح خود را حفظ خواهد کرد یا خیر؟ ابعاد سنگ روی قیمت سنگ تاثیر زیادی دارد و سنگ ساختمانی با ابعاد بزرگ دارای قیمت بیشتری نسبت به سنگ های با ابعاد کوچکتر است. همچنین با افزایش متراژ باید انتظار بازی رنگ و طرح را داشته باشید زیرا سنگ ها طبیعی هستند و تولید کارخانه نمی باشند این می تواند برای یک نفر مورد پسند باشد و برای مشتری دیگر باب طبع نباشد. از این رو قبل از خرید سنگ ارزان قیمت از فروشنده بخواهید که سنگ با ابعاد بزرگ را نیز به شما نشان دهد
و در صورتی که طیف رنگ و طرح سنگ اسلب و ابعاد بزرگ را پسندید نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در غیر این صورت به دنبال سنگ دیگری باشید.

بودجه خرید سنگ

میزان بودجه مهمترین و بدیهی ترین مورد در خرید سنگ می باشد.
اما با هر میزان بودجه شما می توانید یک سنگ طبیعی خریداری نمایید. اما سنگی که بتواند انتظارات و نیازهای شما را برآورده نماید و با خواسته های شما منطبق باشد کمی مشکل تر می شود اما با این حال شما می توانید با مدیریت انتظارات و خواسته های تان در خرید سنگ ارزان موفق عمل کنید و ارزان ترین سنگ طبیعی متناسب با نیازها و بودجه تان را پیدا نمایید. سنگ ها انواع و اقسام مختلفی دارند و شما با کمی تلاش می توانید سنگ مورد نظرتان را پیدا نمایید. برای خرید سنگ ارزان قیمت و با کیفیت و استعلام قیمت سنگ کافیست با سنگبری گلدستون تولید کننده انواع سنگ ساختمان و وارد کننده انواع سنگ خارجی تماس بگیرید.