برپایی نمایشگاه سنگ ساختمانی برای فعالان در این عرصه می تواند فرصت بسیار مناسبی باشد تا دستاوردهای جدید خود را در این صنعت در معرض دید مخاطبین قرار دهند. برپایی نمایشگاه و شرکت در آن برای هر رده و صنفی در دنیای امروز ضروری به نظر می رسد از این رو شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی نیز می تواند برای صنعت سنگ ایران بسیار مفید و موثر باشد. در این راستا چهاردهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ساختمانی , معدن و صنایع وابسته در اصفهان برگزار گردید. این نمایشگاه با حضور فعالان و متخصصین صنعت سنگ و معدن در تاریخ ۱۰ تا ۱۴ اردیبهشت برپا گردید. شرکت کنندگانی که در این نمایشگاه حضور به هم رسانیدند توانستند نوآوری ها و محصولات خود را در زمینه:

در معرض نمایش عموم قرار دهند. همچنین کلیه:

 • ماشین آلات سنگ
 • تکنولوژی استخراج سنگ های معدنی
 • و مدرن ترین ابزار آلات فرآوری سنگ
   بر اساس آخرین فناوری های روز دنیا نیز در این نمایشگاه ارائه گردید.

انجمن ها, مراکز تحقیقاتی و نشریات تخصصی در زمینه سنگ و معدن نیز از جمله شرکت کنندگانی بودند که در نمایشگاه سنگ ساختمان امسال شرکت نمودند. این نمایشگاه همچنین میزبان فعالانی که در زمینه صنایع وابسته به معدن از جمله قطعات یدکی , حمل و نقل , تجهیزات سنگبری , ماشین آلات و تعمیر و نگهداری آنها می باشند نیز بود.

انواع نمایشگاه سنگ ساختمانی بین المللی

همچنین قابل ذکر است که نمایشگاه سنگ ساختمانی در روسیه که بیش از 17 سال سابقه فعالیت دارد در نوروز امسال برگزار گردید.
به طور کلی حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی می تواند برای تمامی فعالانی که در زمینه سنگ تخصص دارد.
و شامل متخصصین:
•    سنگ ساختمانی
•    ماشین آلات , ابزارهای جانبی و وسایل مختلف آن
•    محصولات شیمیایی
•    خدمات صنعتی
•    تصمیم گیران شرکت‌های ساخت و ساز
•    معماران، طراحان فضای داخلی و خارجی و مناظر طبیعی
•    مرمت‌کاران بناها و متخصصان ساخت آثار یادبود
باشد و این فرصتی است که همگی آنها در یک فضا گرد هم آیند و در خصوص دغدغه های خود در تمامی زمینه های مرتبط با سنگ ساختمان با یکدیگر گفتگو کنند. همچنین شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی برای تولید کنندگان سنگ به جهت ارائه محصولات خود به متخصصین ضروری به نظر می رسد. زیرا در هر نمایشگاه طیف گسترده ای از متخصصین سنگ حضور دارند که شما می توانید به راحتی دستاوردها و محصولات خود را به معرض نمایش آنها بگذارید. کسب همکاری های جدید, افزایش میزان فروش و جذب مشتریان بیشتر و آشنایی با جدیدترین دستاوردها از دیگر مزایایی است که شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی برای تولید کنندگان داخلی و دیگر فعالان در این زمینه به دنبال دارد.

لزوم شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی

چین , مصر , هندوستان , ایران , ایتالیا و ترکیه از مهم ترین کشورهایی هستند که در زمینه تولید سنگ ساختمانی از جمله سنگ مرمر و سنگ مرمریت پیشگام می باشند و هر ساله در نمایشگاه سنگ ساختمانی شرکت می کنند و غرفه نمایشگاهی خود را با امکانات و محصولات خاص خود تجهیز می نمایند. همچنین روسیه از کشورهایی است که در زمینه استخراج, فرآوری و استفاده کاربردی از سنگ ساختمان پیشگام است. تولید سنگ ساختمانی در این کشورها به نحو مطلوبی انجام می شود اما توجه به صادرات سنگ مسئله ای است که در ایران باید به نحو شایسته تری به آن پرداخته شود. سنگ ساختمانی ایرانی یکی از بهترین و با کیفیت ترین نمونه های سنگ طبیعی در جهان است که مصارف مختلفی از جمله سنگ کف ساختمان دارد. همچنین این کشور در تولید سنگ مرمر و سنگ مرمریت و سنگ تراورتن پیشتاز است.
پس چرا نتواند در بازارهای جهانی سهمی که شایسته آن است را داشته باشد.
حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی این فرصت را برای تولید کنندگان داخلی فراهم می نماید.
نمایشگاه سنگ ساختمانی رویدادی است که تمام زنجیره تولید سنگ , فرآوری آن از مواد خام گرفته تا تمامی محصولاتی که از سنگ به دست می آید و همچنین ماشین آلات و فناوری های استفاده از سنگ را در بر می گیرد. از آنجا که کشور ما دارای معادن غنی سنگ ساختمان است اما در صادرات سنگ ساختمانی گام های اصولی برداشته نشده است شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی به صورت بین المللی باعث رشد و تحول جدی در این زمینه می گردد. از این رو توصیه می شود که در صورت امکان فعالان این عرصه در نمایشگاه های بین المللی شرکت نموده
و با جدیدترین دستاوردها و فنون آشنا شوند
و محصولات و خدمات خود را هر چه بیشتر در معرض نمایش بگذارند.

دستاوردهای شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی

از مهمترین دستاوردهایی که از حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی به دست می آورید می توان به :

 • یافتن تولید کنندگان، محصولات و خدمات جدید
 • کسب اطلاعات از بازار جهانی سنگ
 • سفارش مواد
  اشاره نمود.

نمایشگاه های بین المللی فرصت بسیار خوبی است که وجهه شرکت خود را بالا ببرید و خود را به دیگر همکاران و مشتریان نشان دهید و قراردادهای جدید و سودآوری داشته باشید.
شرکت و بازدید از نمایشگاه سنگ ساختمانی را به افراد زیر توصیه می کنیم.

 • سازندگان و فروشندگان املاک و مستغلات
 • متخصصین برنامه‌ریزی شهری
 • متخصصین طراحی دکوراسیون
 • متخصصین طراحی فضای داخلی
 • صاحبان صنعت سنگ‌شکنی
 • متخصصین پردازش سنگ
 • واردکنندگان و صادرکنندگان سنگ ساختمانی
 • متخصصین و دارندگان حمل و نقل در صنعت سنگ
 • و همه کسانی که در زمینه سنگ طبیعی، دارای تخصص و مهارت می باشند و می توانند هدایت کننده باشند.

از دیگر نمایشگاه های بین المللی سنگ که در سال 2018 برگزار شد نمایشگاه سنگ ساختمانی در نمایشگاه بین المللی سنگ و گرانیت در هند بود. در این نمایشگاه نیز انواع سنگ های تزئینی و طبیعی , منحصر به فرد و چشم نواز کشور هند به معرض نمایش درآمد. همچنین در این نمایشگاه شرکت کنندگان توانستند با جدیدترین و مدرن ترین تکنیک ها در هنر سنگ و صنعت آن آشنا شوند.

بهترین اهداف حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی

هدف شما از حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی کاملا به محصولات و حوزه تخصصی شما بستگی دارد.
اما مهم ترین مواردی که می توان از حضور در نمایشگاه سنگ ساختمانی به دست آورد.
و باید به آن توجه نمود می تواند شامل :
تعیین و ایجاد ارتباطات بهتر برای فروش بیشتر و بهتر محصولات
تعداد نمونه های سنگ که باید در طی نمایشگاه به مشتری ارائه نمایید.
تعیین میزان محصولاتی که باید در طی نمایشگاه به فروش برسانید.
تعیین و هماهنگی تعداد قرار ملاقات هایی که در طی برگزاری نمایشگاه باید داشته باشید
برای اینکه در نمایشگاه سنگ ساختمانی موفق عمل کنید باید از تیم تخصصی و کارشناس برای تشخیص و ایجاد برنامه ریزی منسجم استفاده کنید تا بتوانید اهداف مورد نیاز خود را تعیین کرده و شرایط لازم برای رسیدن به این اهداف را فراهم کنید. از آنجا که شرکت در نمایشگاه سنگ ساختمانی بین المللی می تواند هزینه های گزافی به دنبال داشته باشد تعیین هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به این هدف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.