خرید و انتخاب سنگ کف ساختمان برای نمای کف می تواند یکی از گزینه های خوب برای این کار باشد. سنگ مقاومت و کیفیت بسیار خوبی در مقایسه با دیگر متریال ها و مصالح دارد و می تواند انتخاب خوبی برای سنگ کف ساختمان باشد. البته به شرطی که در انتخاب سنگ برای کف ساختمان دقت زیادی داشته باشید و مناسب ترین سنگ را انتخاب کنید. زیرا سنگ ها به صورت کلی دارای طول عمر و دوام بالایی هستند و علاوه بر آن از یک زیبایی ظاهری طبیعی بهره مند می باشند که می توانند نمای داخلی و خارجی شما را به طرزی شگرف زیبا و جذاب نمایند. سنگ ها تنها متریالی هستند که هم برای کف ساختمان و هم برای سنگفرش بیرونی مناسب اند. اما سنگ کف ساختمان نیز همانند دیگر کفپوش ها مزایا و معایبی دارد که پیش از انتخاب سنگ کف ساختمان باید به آنها توجه نمود.
سنگ ساختمانی انواع مختلفی دارند؛
و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن را برای کاربردهای متنوع مناسب می نماید.
 اگر از سنگ در جای درست استفاده شود می توان انتظار داشت که تا سال های سال این سنگ می تواند زیبایی و کیفیت اولیه خود را حفظ نماید.

انتخاب سنگ کف ساختمان

اگر به دنبال انتخاب سنگ مناسب برای کف هستید باید بدانید که سنگ مورد نظر شما باید دارای چه ویژگی های باشد تا برای این کار کاملا مناسب گردد. یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب سنگ کف ساختمان مقاومت سنگ است. از آنجا که کف محلی برای رفت و آمد است نیاز است تا سنگ کف ساختمان در مقابل:

 • انواع ضربه
 • خط و خش , خراش
 • وزن اجسام سنگین
  و ... مقاومت داشته باشد.

از دیگر ویژگی های مورد نیاز ساب پذیری و جلا پذیری مجدد است.
زیرا ممکن است با گذشت زمان زیاد سنگ درخشندگی و شفافیت اولیه خود را از دست بدهد از این رود با ساب مجدد می توان این درخشندگی و زیبایی را دوباره به سنگ بخشید. نظافت و نگهداری آسان از سنگ از دیگر ویژگی هایی است که در انتخاب سنگ کف ساختمان باید به آن دقت نمود. خواص فیزیکی سنگ مثل جذب آب پایین و حفظ گرما نیز اهمیت زیادی دارد برای مثال سنگ در فصل تابستان می تواند خنک باشد و در فصل زمستان می تواند به حفظ گرمای محیط کمک نماید.  در اینجا با انواع مختلف سنگ هایی که می توان به عنوان سنگ کف ساختمان از آنها استفاده کرد اشاره می کنیم:

سنگ مرمر جهت سنگ کف ساختمان

اگر از نظر مالی محدودیتی ندارید می توانید از سنگ های طبیعی برای نمای ساختمان خود استفاده کنید.
انواع سنگ مرمر به عنوان یک انتخاب سنگ کف ساختمان محسوب می شوند و به دلیل تنوع بالای این سنگ در رنگ بندی گزینه خوبی برای سنگ کف ساختمان است. همچنین سنگ مرمر ویژگی هایی دارد که آن را برای نمای کف مناسب می نماید. این سنگ جلوه و شکوه خاصی به بنا می بخشد و با اینکه زود خش برمی دارد اما هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند از سنگ مرمر برای نمای کف استفاده نمایند. سنگ مرمر سخت و انعطاف پذیر است اما نیاز به توجه و مراقبت خاصی برای نگهداری و نظافت دارد. البته درخشندگی و شفافیت و زیبایی بی نظیر سنگ مرمر را نیز نمی توان نادیده گرفت. این سنگی است که شاهان و سران در گذشته تمایل زیادی به استفاده از آن در نمای بناها و قصرهای خود داشته اند
و یک سنگ کهن و با اصالت است.

 • سنگ مرمر کرمان
 • سنگ مرمر هرات
  از مهم ترین انواع سنگ مرمر مورد کاربرد در ایران است.

سنگ مرمریت

انتخاب سنگ کف ساختمان از میان انواع سنگ مرمریت متنوع و زیبا یکی دیگر از گزینه هایی است که در پیش دارید. سنگ مرمریت زیبایی و ساب پذیری بالایی دارد و می تواند در ابعاد بزرگ حتی در سایزهای 1*1 متر نیز تولید شود. سنگ مرمریت دهبید یکی از بهترین گزینه ها برای سنگ کف ساختمان است سنگ دهبید زیبایی خاصی در میان انواع سنگ مرمریت دارد و زمینه آن بسیار روشن است. در انتخاب سنگ کف ساختمان دقت کنید که از سنگ های با زمینه بسیار سفید مثل مرمریت کوه سفید قم استفاده نکنید زیرا میزان آهک این سنگ ها بسیار بالا است و با مرور زمان دچار ریزش شده و خلل و فرج هایی در سنگ ایجاد می شود.
 انتخاب سنگ کف ساختمان های تجاری و اداری نیز از میان انواع مرمریت کاملا مناسب است.
و برای چنین فضاهایی نیز می توان به خوبی از سنگ مرمریت استفاده نمود.
مرمریت خوی یکی از مقاوم ترین سنگ های مرمریت برای کف ساختمان است.

انتخاب سنگ کف ساختمان از میان سنگ های خارجی

انواع سنگ خارجی را نیز می توان به عنوان سنگ کف استفاده نمود. توجه داشته باشید که انتخاب سنگ کف ساختمان از میان سنگ های خارجی می تواند هزینه زیادی به دنبال داشته باشد. سنگ خود یک متریال گرانقیمت است و قیمت آن از دیگر متریال مثل چوب بیشتر است. و سنگ های وارداتی نیز در این میان از قیمت بالایی برخوردار هستند اگر از نظر اقتصادی می توانید از انواع سنگ وارداتی استفاده نمایید مرمریت های بسیار زیبای خارجی مثل سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و اسپانیا , سنگ مرمریت لته و سنگ مرمریت کاپوچینو برای انتخاب سنگ کف ساختمان بسیار مناسب هستند. سنگ مرمریت مارمارا نیز از دیگر سنگ های مناسب برای کف است. امروزه در لابی های شیک از انواع سنگ خارجی استفاده می شود.

سنگ گرانیت

از دیگر سنگ ها در انتخاب سنگ کف ساختمان , سنگ گرانیت است.
گرانیت از جمله سنگ های مقاوم است که از آن هم برای کف ساختمان و هم سنگفرش بیرونی می توان استفاده نمود.
شما می توانید از سنگ گرانیت برای:

 • فضای پارکینگ
 • کف حیاط
 • سنگ پله
 • کف سالن و اتاق
  و سایر قسمت ها استفاده نمایید.


این سنگ ها سخت و چگال هستند و از دوام بسیار بالایی برخوردار می باشند. انتخاب سنگ کف ساختمان از میان انواع گرانیت دوام و مقاومت ساختمان شما را افزایش می دهد و تنها نکته منفی این سنگ این است که به سختی به سایر مصالح می چسبد زیرا بسیار متراکم است و خلل کمی دارد. برای خرید و انتخاب سنگ کف ساختمان باید به فضایی که قصد استفاده از سنگ را در آنجا دارید توجه نمایید. هر سنگ برای مکان خاصی مناسب است در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر برای انتخاب سنگ کف ساختمان را دارید می توانید با سنگبری گلدستون عرضه کننده انواع سنگ ساختمانی تماس بگیرید.