کاربرد سنگ مرمریت مارمارا بسیار زیاد است و از این سنگ زیبا می توان برای بخش های مختلف یک ساختمان استفاده کرد. اگر این مرمریت مارمارا برای نمای داخلی ساختمان خود انتخاب کرده اید باید به شما تبریک گفت زیرا سلیقه بسیار خوبی در انتخاب سنگ ساختمانی دارید ضمن اینکه این سنگ کیفیت بسیار خوبی دارد و زیبایی منحصر به فرد آن در سراسر دنیا شهره است.

سنگ دکوراتیو مارمارا

مارمارا از دسته سنگ مرمریت است که از کشور ترکیه وارد ایران می شود. ترکیه معادن سنگ بسیار زیادی دارد و انواع مختلف سنگ ترکیه به ویژه سنگ مرمریت را می توانید در بازار مشاده نمایید. این سنگ ها زیبا و شیک هستند و از قیمت بالایی برخوردار می باشند. سنگ مرمریت مارمارا به دلیل طرح های خاصی که دارد مشهور است این نقوش به طراحان دکوراسیون داخلی اجازه می دهد تا طراحی های بی نظیر و بسیار زیبایی با این سنگ داشته باشند.
این سنگ زمینه ای سفید دارد که روی آن خطوط موازی و بسیار صاف تیره رنگی دیده می شود. نظم خاصی که در این خطوط دیده می شود از مهم ترین ویژگی های سنگ مرمریت مارمارا است. این سنگ از معادنی در منطقه مارمارا در کشور ترکیه استخراج می شود. از آنجا که این سنگ در تمامی دنیا کم نظیر است و امکان خلق طرح های بسیار زیبا را به طراح می دهد محبوبیت زیادی جهت استفاده در فضای داخلی ساختمان دارد.

کاربرد سنگ مرمریت مارمارا

از نظر کارایی و کاربرد این سنگ محدودیت خاصی ندارد تنها مانند هر نوع مرمریت دیگر برای نمای خارجی چندان مناسب نیست اما در نمای داخلی ساختمان بدون محدودیت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از این نظر شما می توانید در آشپزخانه , سرویس بهداشتی , حمام , سالن پذیرایی , سنگ کف ساختمان و اتاق خواب از این سنگ زیبا استفاده کنید. همانطور که گفتیم این سنگ نقوش زیبایی دارد و از کنار هم قرار دادن این نقوش طرح های جالبی می توان خلق کرد.
همین ویژگی به همراه مقاومت و کیفیت بالا باعث می شود تا شما بتوانید در هر نقطه از فضای داخلی خود این سنگ را به کار ببرید. این سنگ در ساختمان های لوکس و گرانقیمت استفاده می شود زیرا قیمت این سنگ بالاست و استفاده از آن در پروژه های ارزان قیمت ممکن است مقرون به صرفه نباشد. البته اگر صرف نظر از قیمت باز هم مایل به استفاده از این سنگ در نمای داخلی هستید می توانید بخش کوچکی از فضا را به نصب و کاربرد سنگ مرمریت مارمارا اختصاص دهید.

کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در لابی

امروزه استفاده از سنگ در نمای داخلی ساختمان رواج بسیار زیادی پیدا کرده است.
زیرا سنگ ساختمانی می تواند سبک و سیاق خاصی به نمای داخلی ببخشد
و به دلیل تنوع بالای سنگ های ساختمانی می توانند هر نوع سلیقه ای را پوشش دهند.
کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در نمای داخلی می تواند مشکل پسند ترین سلیقه ها را راضی کند. فضاهای عمومی ساختمان ها و برج های مسکونی و تجاری و لابی های هتل ها و ساختمان های لوکس بهترین گزینه برای کاربرد سنگ مرمریت مارمارا می باشد. همانطور که گفتیم پروژه باید ارزش سرمایه گذاری و خرید سنگ مرمریت مارمارا را داشته باشد. کاربرد سنگ مرمریت مارمارا می تواند ارزش نهایی پروژه شما را افزایش دهد. لابی ساختمان اولین جایی است که پس از ورود به آن با آن روبرو می شویم. بنابراین استفاده از یک نمای مناسب برای لابی می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب افراد داشته باشد.
اگر شما یک برج ساز هستید
و قصد فروش واحدهای ساختمان خود را دارید
بهتر است روی لابی ساختمان خود دقت بیشتری داشته باشید
و از نمای مناسبی برای لابی استفاده کنید.
کف و دیواره های لابی می تواند با سنگ ساختمانی مناسبی پوشش داده شود.
یک کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در لابی های شیک و مدرن امروزی است.
و می تواند هر چشمی را خیره کند.
همچنین یک نورپردازی مناسب در لابی می تواند این زیبایی را دو چندان نماید.

انتخاب سنگ مارمارا برای سنگ کف ساختمان یک انتخاب هوشمندانه است. 

کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در آشپزخانه و حمام

یک کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در آشپزخانه ها , سرویس های بهداشتی و حمام است.
از آنجا که جذب آب این سنگ بسیار پایین است می تواند گزینه بسیار خوبی برای فضاهای مرطوبی مثل آشپزخانه , حمام و سرویس بهداشتی باشد. در خانه ها و آپارتمان های لوکس و گرانقیمت می توان با کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در نمای داخلی آن را به بهترین شکل ممکن تزئین نمود.
این سنگ در آشپزخانه به عنوان:

  • سنگ آشپزخانه شامل اپن , کانتر و کابینت
  • سنگ پله ها
  • پوشش دیواره ها
  • و سنگ کف آشپزخانه
    استفاده می شود.

شستشوی آسان این سنگ و قابلیت جذب پایین آب از ویژگی های مهم این سنگ است. در استفاده به عنوان سنگ کابینت معمولا از سنگ های اسلب استفاده می شود زیرا این سنگ ها باید حداقل دارای عرض 60 سانتی متر باشند. و ابعاد سنگ کابینت و کانتر آشپزخانه بسیار مهم است. سنگ حمام و سرویس بهداشتی باید در برابر آب و مواد شوینده و شیمیایی کاملا مقاوم باشد و قابلیت نظافت پذیری بالایی داشته باشد. کاربرد سنگ مرمریت مارمارا به عنوان سنگ سرویس بهداشتی و حمام علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که به این بخش از ساختمان می بخشد کاملا بهداشتی و به دلیل مقاومت بالای آن کاملا مقرون به صرفه است. جهت کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در این بخش ها حتما باید سنگ ساب خورده و دارای سطح صاف و صیقلی به کار رود
و سنگ زبر و دارای تخلخل زیاد برای این بخش ها مناسب نیست.

کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در سالن های وسیع

یک کاربرد سنگ مرمریت مارمارا در سالن های وسیع خانه ها و آپارتمان ها است.
این سنگ می تواند به عنوان نمای داخلی در سالن های نشیمن و فضاهای باز در سازمان های اداری و تجاری نیز به کار رود. شما می توانید به عنوان سنگ کف ساختمان و و دیواره های سالن از سنگ مرمریت مارمارا استفاده کنید. نورپردازی در سالن های نشیمن و سالن های وسیع ساختمان ها در زیبایی نهایی آن تاثیر زیادی دارد. استفاده از یک طرح مناسب در هنگام کاربرد سنگ مرمریت مارمارا به عنوان سنگ ساختمانی و نمای داخلی باعث می شود تا زیبایی آن بهتر و بیشتر نمایان شود. طراحان ابتدا طرح مناسبی برای استفاده از این سنگ در نظر می گیرند و سپس به اجرای نما توسط آن اقدام می کنند. نحوه کنار هم قرار گرفتن خطوط زیبای سنگ مرمریت مارمارا اهمیت زیادی دارد و کاملا به سلیقه کارفرما و طراح بستگی دارد.
ابتدا می توانید یک شبیه سازی از این طرح به صورت کامپیوتری داشته باشید
و پس از تایید طرح آن را به مرحله اجرا درآورید.
برای کاربرد سنگ مرمریت مارمارا به عنوان سنگ ساختمانی کافیست با سنگبری گلدستون تماس بگیرید.
نمونه های فراوان و زیبا و با کیفیت انواع سنگ خارجی و سنگ وارداتی را در این سنگبری خواهید یافت.