اگر برای نمای داخلی ساختمان خود سنگ مرمریت امپرادور را انتخاب کرده اید باید به شما تبریک بگوییم زیرا این سنگ بسیار زیبا و جذاب است و دکوراسیون داخلی شما را می تواند به زیباترین شکل ممکن بیاراید. از این نظر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال شیک ترین، مدرن ترین و خاص ترین متریال هستید. البته ناگفته نماند که قیمت سنگ امپرادور گران است و احتمالا بنای شما باید ارزش بالایی داشته باشد که قصد دارید از سنگ مرمریت امپرادور برای نمای آن استفاده کنید. استفاده از این سنگ ساختمانی می تواند قیمت بنای شما را افزایش دهد.
سنگ امپرادور از سنگ های فوق العاده خاص و زیبایی است که برای کف , دیواره ها و پله ها مناسب است همچنین ورودی ساختمان , لابی های لوکس هتل ها و شرکت های بزرگ تجاری , سرویس بهداشتی و حمام , سنگ کابینت آشپزخانه, دیواره های پارکینگ , مشاعات و ... نیز می تواند با استفاده از سنگ مرمریت امپرادور نما شود. سنگ مرمریت امپرادور در سه رنگ تیره , روشن و متوسط وجود دارد و هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند. برای آشنایی با انواع سنگ امپرادور با ما همراه باشید.

سنگ مرمریت امپرادور دارک , لایت و مدیوم

همانطور که گفته شد سنگ های امپرادور به خصوص سنگ امپرادور ترکیه در سه رنگ اصلی دارک , لایت و مدیوم تولید می شوند.
سنگ امپرادور دارک یا تیره دارای زمینه ای به رنگ قهوه ای تیره و عمیق است که روی آن رگه های روشن و سفیدی دیده می شود. این سنگ یک سنگ برشی بسیار مستحکم است و به عنوان کفپوش , دیوارپوش و نمای پله استفاده می شود. همچنین دکوراسیون و آشپزخانه از دیگر کاربردهای این سنگ زیباست. سنگ امپرادور دارک ساب پذیری بالایی نیز دارد.
سنگ امپرادور لایت زمینه ای روشن دارد که به رنگ قهوه ای روشن تا عسلی است. رگه های روی این سنگ کمتر از سنگ امپرادور دارک است. تفاوت اصلی سنگ های تیره و روشن تنها در رنگ آنهاست و از نظر کیفیت و ساختار و ویژگی ها مشابه هم هستند. سنگ امپرادور مدیوم دارای رنگی ما بین تیره و روشن است. ترکیب سنگ های تیره و روشن به صورت کاملا حرفه ای در کنار یکدیگر می تواند جلوه بسیار زیبایی به نمای ساختمان ببخشد. ظاهر زیبای این سنگ ها این امکان را در اختیار شما می دهد تا با ترکیبات مختلف از آنها برای زیباسازی فضای داخلی خود استفاده نمایید.

انواع سنگ مرمریت امپرادور

سنگ امپرادور یک سنگ وارداتی است که برای اولین بار از کشور اسپانیا وارد ایران شد.
پس از آن سنگ امپرادور ترکیه نیز وارد چرخه واردات سنگ های امپرادور گردید.
هر دو سنگ های امپرادور اسپانیا و ترکیه از حیث زیبایی چیزی از هم کم ندارند.
و انتخاب آنها تنها به سلیقه کارفرما و طراح دارد.
در حال حاضر سنگ امپرادور ایرانی نیز وارد بازار شده است که از نظر قیمت بسیار ارزان تر از سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و اسپانیا می باشد. سنگ امپرادور اسپانیا نقش و نگار کمترین نسبت به سنگ امپرادور ترکیه دارد و زمینه یک دست تری دارد. سنگ امپرادور لایت ترکیه از سنگ امپرادور لایت اسپانیا از قیمت کمتری برخوردار است.
سنگ امپرادور ایران نیز می تواند جایگزین مناسبی برای سنگ امپرادور خارجی باشد.
علاوه بر اینکه زیبایی چشم نوازی دارد قیمت آن نیز بسیار مناسب تر است.

ویژگی های مختلف سنگ مرمریت امپرادور

سنگ امپرادور یک سنگ خاص و زیبا از کشورهای مختلف است
اما سنگ مرمریت امپرادور ترکیه به لحاظ تنوع بالاتر معادن سنگ امپرادور در کشور ترکیه از شهرت خاصی برخوردار است. در این سنگ رگه های کلسیت رنگی زیادی می توانید مشاهده کنید که روی زمینه قهوه ای آن نمای زیبایی به وجود آورده است. سنگ امپرادور با نام‌های دیگری همچون رامونا، تیره امپراطور، و قهوه‌ای رامورا نیز شناخته می شود.
انتخاب پوشش مناسب برای سنگ امپرادور به عوامل مختلفی بستگی دارد.
یکی از این عوامل وزن یا چگالی سنگ است.
از این سنگ برای پوشش کف استفاده می شود
از این رو استحکام و مقاومت آن در مقابل ضربات اهمیت زیادی دارد.
ساختار شیمیایی این سنگ ها به گونه ای است که از مقاومت خوبی برخوردارند.
برای استفاده از این سنگ ها در نمای پله ها بهتر است به ویژگی خم شدن هنگام قرار دادن قطعات توجه نمایید. برای استفاده از سنگ مرمریت امپرادور در نمای خارجی به نکاتی همچون مقاومت این سنگ ساختمانی در مقابل رطوبت , تابش آفتاب , تغییرات شدید آب و هوایی , گرمی و سردی هوا , برف و باران و باد و ...  توجه کنید.
انتخاب پوشش مناسب کارایی این سنگ را در موقعیت دلخواه شما افزایش می دهد.

پوشش‌های سنگ مرمریت امپرادور

سنگ امپرادور می تواند پوشش های مختلفی را داشته باشد.
این سنگ برشی است و قابلیت استفاده از پوشش های مختلف روی این سنگ وجود دارد
اما برخی از مهم ترین پوشش های سنگ مرمریت امپرادور به شرح زیر است:
پوشش جلا شده برای سنگ مرمریت امپرادور
این نوع پوشش کیفیت و اعتبار زیادی برای سنگ های امپرادور به وجود می آورد.
پوشش جلا شده ظاهری درخشان و شفاف و جذاب به سنگ امپرادور می بخشد
که باعث می شود ویژگی های منحصر به فرد سنگ مرمریت امپرادور به خوبی نمایش داده شود.
پوشش صاف
این نوع پوشش کمتر رایج است
اما باز هم طرفداران خاص خود را دارد.
استفاده از این نوع پوشش برای سنگ مرمریت امپرادور در مکان هایی که نیازی به ایجاد تضادهای رنگی نیست قابل کاربرد است. در صورتی که بخواهید از رنگ های قهوه ای یک دست استفاده کنید پوشش صاف می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
این پوشش دارای سطح مات است
و درخشندگی کمتری نسبت به پوشش جلا دارد.
پوشش کوبیده شده
این نوع پوشش ساختار سنگ مرمریت را تغییر می دهد
و باعث می شود سطح آن بسیار سخت شود.
رنگ این پوشش قهوه ای روشن مایل به زرد و یا عسلی است. رنگ اصلی در این پوشش تا حد زیادی یک دست و یکنواخت است. سنگ مرمریت امپرادور پوشش داده شده با این روش می تواند برای تزئینات باغ ها مورد استفاده قرار گیرد.