سنگ ساختمانی انواع بیشماری دارد که تنها یکی از آنها سنگ مرمریت مشکی نجف آباد است. این سنگ از جمله سنگ های داخلی است که معدن آن در کشور ما و در شهر نجف آباد اصفهان واقع شده است. این سنگ از جمله سنگ های مرمریت بوده و از مشخصه های مهم این سنگ زمینه مشکی آن است و همچنین رگه های سفیدی که روی سطح آن دیده می شود. این سنگ همچنین دارای زمینه ای یک دست است. این خطوط نامنظم سفید یکی از مهم ترین علل جذابیت و زیبایی این سنگ قدیمی و مشهور ایرانی است. این سنگ به صورت ساییده و چرمی و در ابعاد مختلف:

 • تایل
 • اسلب
 • و طولی

تولید و فراوری می شود.

کاربرد سنگ مرمریت مشکی نجف آباد

کاربرد سنگ مرمریت مشکی نجف آباد به صورت کلی در نمای داخلی بعنوان یکی از مرغوب ترین مدل های سنگ ساختمانی می باشد.
و در تمامی بخش های نمای داخلی ساختمان می توان از این سنگ خوش نقش و طرح استفاده نمود. یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ مرمریت مشکی نجف آباد استفاده به عنوان سنگ کف لابی است. این سنگ با زمینه مشکی جذابیت خاصی برای نمای داخلی به وجود می آورد و می تواند برای هتل های لوکس و مراکز تجاری بزرگ یک کف سازی شیک و امروزی داشته باشد. علاوه بر استفاده بعنوان سنگ کف ساختمان از این سنگ زیبا می توان به عنوان سنگ پله و راه پله نیز استفاده نمود. قسمت های شمشیری پله ها و حاشیه آسانسور از مهم ترین کاربردهای این سنگ است. کسانی که تمایل به استفاده از رنگ های تیره و مشکی در نمای داخلی ساختمان خود دارند می توانند از مرمریت مشکی نجف آباد که دارای رنگ مشکی یک دست و زیبایی است استفاده نمایند
علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به سنگ های خارجی بابت این سنگ پرداخت می نمایند.
همچون تمامی مرمریت ها توصیه می کنیم برای نماهای خارجی ساختمان و کف پارکینگ از این سنگ استفاده نکنید زیرا سنگ های مرمریت از جمله سنگ مرمریت مشکی نجف آباد برای فضاهای خارجی ساختمان مناسب نمی باشند و توانایی مقاومت برابر برخی عوامل خارجی را ندارند. ترکیب این سنگ با سنگ های ساختمانی مناسب دیگر می تواند نمای داخلی را به طرز خیره کننده ای جذاب و چشم نواز نماید.

 • سنگ پله
 • سنگ کابینت
 • سنگ آنتیک
 • و سنگ فرش

علاوه بر سنگ نما از مهم ترین کاربردهای سنگ مرمریت مشکی نجف آباد است.

ویژگی های سنگ مرمریت مشکی نجف آباد

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از سنگ مرمریت مشکی نجف آباد رنگ خاص و تیره آن است که باعث می شود کارفرمایان و طراحان داخلی با یک قیمت مناسب این سنگ مرمریت نمای زیبایی برای فضاهای داخلی خود داشته باشند. قیمت پایین این سنگ نسبت به سنگ های دیگر با زمینه مشکی و تیره سبب می شود استفاده از مرمریت مشکی نجف آباد افزایش بیشتری داشته باشد. این سنگ از نظر زمینه مشکی بسیار شبیه به سنگ گلدن بلک است تنها با این تفاوت که به جای رگه های طلایی روی آن رگه های سفید رنگ می بینیم.
جذب آب در این نوع سنگ بسیار پایین است
از این جهت برای سرویس های بهداشتی , حمام و مکان هایی که با آب و رطوبت سر و کار دارد از جمله آشپزخانه می توان از این سنگ استفاده نمود. تخلخل کم باعث افزایش مقاومت این سنگ می شود و فراوری آن نیز مقاومت آن را تا حد زیادی افزایش می دهد. از این رو دوام و طول عمر آن نیز بالاست.
همچنین از دیگر ویژگی های سنگ مرمریت مشکی نجف آباد مقاومت فشاری بالای آن است.
مقاومت سایشی آن نیز در حد مطلوبی می باشد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ ساختمانی

قیمت سنگ ساختمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد
که مهمترین آنها نوع سنگی است که ما قصد داریم از آن استفاده نماییم.
امروزه از سنگ های خارجی علاوه بر سنگ های ایرانی برای نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود که به دلیل هزینه های که برای واردات سنگ خارجی صرف می شود و کیفیت بسیار بالای آنها این سنگ ها از قیمت بالایی برخوردارند.

 • رنگ
 • درجه کیفیت
 • و نوع برش سنگ

از مهم ترین عواملی است که بر قیمت سنگ ساختمانی اثر می گذارد.
برای مثال سنگ مرمریت مشکی نجف آباد به صورت اسلب به دلیل کیفیت بالاتر و فرآوری بهتر از قیمت بیشتری برخوردار است. سنگ خام به صورت اسلب باید دارای ویژگی هایی باشد از این رو بر قیمت نهایی سنگ بیش از پیش اثرگذار است. سنگ اسلب و سایزهای بزرگ سنگ علاوه بر زیبایی نهایی پروژه باعث افزایش طول عمر آن نیز می شوند و قیمت نهایی بیشتری به دنبال دارند. انتخاب مناسب سنگ ساختمانی بسته به موقعیت نصب آن می تواند تا حدود زیادی هزینه ها را کاهش دهد.

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سنگ شامل:

1) نوع سنگ
2) قابلیت کار روی سنگ
3) هزینه های استخراج و فرآوری سنگ
4) قابلیت دسترسی به کانسار و نزدیکی به مسیرهای حمل و نقل
5) تغییرات رنگ و بافت در سنگ
6) میزان فراوانی سنگ ساختمانی
7) شرایط محلی
می باشد.

تولید سنگ مرمریت مشکی نجف آباد

سنگ مرمریت مشکی نجف آباد با استفاده از اره های بزرگ و دستگاه های مدرن و پیشرفته برش می خورد تا کمترین آسیب ممکن هنگام استخراج از معدن به آن وارد شود.هر جه ابعاد و ضخامت سنگ مرمریت بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد زیرا از کیفیت بهتری برخوردار است. این سنگ ها پس از انتقال به سنگبری مدرن گلدستون ساب , برش و فرآوری می شود و برای استفاده در انواع پروژه های مختلف ساختمانی به بازارهای داخلی و جهانی عرضه می شود. سنگ مرمریت مشکی نجف آباد یکی از قدیمی ترین سنگ های ایرانی است که در بناهای قدیمی می توان آثاری از آن را مشاهده نمود. این سنگ مناسب برای سلیقه هایی است که تمایل به استفاده از رنگ های مشکی و تیره دارند که با نصب مناسب زیبایی خیره کننده ای خواهد داشت.
برش الگویی سنگ مرمریت مشکی نجف آباد در سایزهای مختلف به دلخواه مشتریان نیز قابل انجام است. ترکیب این رنگ مشکی یکدست با سنگ های سفید یا روشن انتخاب های زیادی را در اختیار طراحان قرار می دهد. اگر به دنبال یک سنگ تیره و جذاب با قیمت مناسب برای نمای داخلی ساختمان خود اعم از:

 • ساختمان مسکونی
 • اداری
 • تجاری

و ... هستید می توانید سنگ مرمریت مشکی نجف آباد را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید.