تولید سنگ ساختمانی مصنوعی یکی از بزرگترین تحولاتی است که در صنعت سنگ های ساختمانی به وجود آمده است. انسان تقریبا در هر چیزی دستی دارد و از نمونه های طبیعی نسبت به ساخت مصنوعات مختلف اقدام کرده است. یکی از مصنوعاتی که از روی نمونه های طبیعی توسط انسان تولید شده است سنگ است. سنگ مصنوعی نامی است که روی این صنعت گذاشته شده است. این مسئله توانسته است تاثیر شگرفی روی صنعت معدن و سنگ ساختمانی داشته باشد. ترکیب عناصر طبیعی بازیافتی با مواد و متریال مناسب می تواند به ساخت مصنوعات مختلفی منجر شود که تنها یکی از این مصنوعات سنگ مصنوعی است.

سنگ ساختمانی مصنوعی چیست؟

سنگ ساختمانی مصنوعی از ضایعات سنگ های طبیعی و ترکیب آنها با مواد افزودنی دیگر به دست می آید. سنگ مصنوعی از ترکیب سیمان رس و خاک های سبک تولید می شوند و از رنگ دانه های مختلف برای ایجاد ترکیب رنگی دلخواه استفاده می شود. ترکیبی به دست آمده را در قالب مناسب ریخته تا مدل دلخواه را به خود بگیرد. قیمت سنگ ساختمانی مصنوعی نسبت به سنگ ساختمانی طبیعی کمتر است و نیازی به انجام کارهایی مثل استخراج سنگ اولیه از معدن , فرآوری و ساب و برش و ... ندارد. وزن و ضخامت این سنگ ها نیز نسبت به سنگ های طبیعی کمتر است و می تواند مقاومت ساختمان را افزایش دهد.
همچنین به دلیل فوندانسیون خاص تحمل وزن های بالا را نیز دارند.
این سنگ ها در گذر زمان رنگ اولیه خود را از دست نمی دهند
و رنگ آنها بخشی از ساختار سنگ ساختمانی مصنوعی به حساب می آید.

مواد اولیه به کار رفته در سنگ ساختمانی مصنوعی

طبق استاندارد و فرمولهای ترکیبی در کشورهایی مثل کانادا، ایتالیا، روسیه، مواد تشکیل دهنده سنگ ساختمانی مصنوعی شامل پنج بخش می باشد
1- آگرگات ها (سنگدانه های طبیعی)
شن ماسه های شکسته به دلیل قیمت ارزان یکی از مهم ترین متریال در تولید سنگ ساختمانی مصنوعی است.  استفاده از هر نوع سنگدانه طبیعی در فرمولاسیون تولید این محصول مجاز شناخته شده است و می توان از تمامی آگرگات های طبیعی با دانه بندی مشخص استفاده نمود. بسته به نوع سنگدانه مورد استفاده از لحاظ  کیفیت سنگ تولیدی از نظر ساختار فیزیکی می تواند بهتر یا بدتر شود.
2- سیمان (خاکستری و سفید)
دومین متریال در تولید سنگ ساختمانی مصنوعی سیمان است. عموما از سیمان پرتلند و از تیپ 2 به بالا استفاده می شود. سیمانهای پوزولانی به دلیل وجود املاح آهکی زیاد توصیه نمی گردد زیرا آهک کیفیت سنگ ساختمانی مصنوعی تولیدی را کاهش می دهد. از سیمان سفید نیز می توان برای این کار استفاده نمود. با سیمان سفید می توان سنگ هایی با رنگ های روشن تولید کرد. البته هر نوع سیمان سفیدی قابلیت استفاده برای تولید سنگ ساختمانی مصنوعی را ندارد و باید از نظر کیفیت تست شود.

سایر ترکیبات در سنگ ساختمانی مصنوعی

3- رزینهای پلیمری
یکی از مهمترین متریال در تولید سنگ ساختمانی مصنوعی رزین های پلیمری می باشند. با استفاده از این مواد می توان کیفیت سنگ را از لحاظ مقاومت:

  • کششی
  • خمشی
  • فشاری


افزایش داد. این مسئله باعث می شود سنگ های ساخته شده نسبت به سنگ ساختمانی طبیعی کیفیت بهتری داشته باشد. این مواد با ساختار پلیمری خود حلقه های زنجیری اطراف عناصری مانند ماسه و سیمان تشکیل می دهند و از گسستگی این عناصر بعد از ترکیب و سخت شدن جلوگیری می کنند و در نتیجه باعث افزایش استحکام و مقاومت سنگ می شوند.
4- رنگ
برای رنگ سنگ های مصنوعی معمولا از اکسید فلزات استفاده می شود با ترکیب آنها در مواد اولیه می توان رنگهای بسیار متفاوت و زیبا و هماهنگ با رنگهای طبیعی بدست آورد این مسئله محدودیت رنگ در طراحی داخلی ساختمان را برطرف می کند.
5- آب
کاتالیزور اصلی که باعث ترکیب و در نهایت واکنش هیدراتاسیون و پلیمریزاسیون مواد می شود آب است و تولید نهایی سنگ ساختمانی مصنوعی را سبب می شود، آب نیز باید از نظر کیفی دارای شرایطی مطلوب برای تولید سنگ ساختمانی مصنوعی باشد.

مزیت استفاده از سنگ ساختمانی مصنوعی

مقاومت بیشتر نسبت به سایر مصالح به دلیل استفاده از فرمولاسیون خاص و تکنولوژی مدرن با مقاومتی سه برابر بتن
بسیار سبک تر به دلیل وزن مخصوص پایین تر
قیمت بسیار ارزان تر به دلیل استفاده از فناوری مدرن
امکان تولید سنگ ساختمانی مصنوعی با طرح ها و رنگ های متنوع با قالب های طراحی مختلف
تولید سنگ بر اساس نوع و شرایط محل استفاده اعم از فضاهای درونی و بیرونی در بخش های مختلف
بدون نیاز به برشکاری به دلیل وجود این سنگ در سایزهای مختلف
نصب آسان بدون نیاز به استفاده از تجهیزات خاص برای جلوگیری از ریزش و قالب بندی سنگ
تولید سنگ مصنوعی با تخلخل بسیار پایین که دوام و مقاومت بیشتری به سنگ می بخشد و از ایجاد قارچ , باکتری در فضاهای خالی سنگ جلوگیری می کند. زیرا تخلخل این سنگ ها نسبت به سنگهای طبیعی بسیار کمتر است. از سنگ های مصنوعی برای نمای بخش های مختلف از جمله سنگ کف ساختمان می توان استفاده کرد. زیرا مقاومت کافی در مقابل ضربه و فشار را دارد.

انواع سنگ های طبیعی


از مهم ترین سنگ ساختمانی طبیعی در صنعت ساختمان سازی می توان به :

گرانیت از جمله سنگ های آذرین است که در ساختمان سازی به کار می رود و دیگر سنگ های آذرین به کار رفته در نما نیز شامل دیوریت، بازالت، سینیت، کابرولابرادیوریت و دیاباز می باشد. در برخی سنگبری‌ها، سنگ‌هایی مثل سرپانتین، انیکس، تراورتن و حتی انواعی از گرافیت‌ها را با نام سنگ مرمر می شناسند. از این رو دگرگون شدن سنگ‌های آهکی جهت تبدیل آنها به سنگ مرمر که از اصول پایه در سنگ‌شناسی است برای سنگ‌های نما در بازار سنگبری رایج نیست.

تولید سنگ مصنوعی از سنگ طبیعی

برای تولید سنگ ساختمانی مصنوعی از ضایعات سنگ های طبیعی استفاده می شود. اما برای این کار باید از سنگ هایی استفاده شود که دارای سختی مناسب و قابل قبول باشند. اما سختی بیش از حد نیز برش و صیقل دادن سنگ را مشکل تر می کند و هزینه نهایی تولید سنگ ساختمانی مصنوعی بالا می رود. از این رو استفاده از سنگ گرانیت و سنگ کوارتزیت برای سنگ ساختمانی مصنوعی می تواند گران تمام شود. ضایعات سنگ هایی که در برابر اسید مقاوم هستند برای این کار مناسب نمی باشند. از این رو برای تولید سنگ ساختمانی مصنوعی از سنگ گرانیت، سینیت، دیوزیت، کوارتزیت، آنزریت، تراکیت، بازاکت، دیاباز و ماسه سنگ استفاده نمی شود.
از مهمترین متریال برای ساخت سنگ ساختمانی مصنوعی سنگ های تراورتن می باشند.
از مهم ترین دلایل این کار می توان به :
۱- مقاومت پایین تر سنگ‌های تراورتن (نسبت به سنگهای گرانیتی و کوارتزیت)
۲- سختی کم این سنگ
۳- قابلیت ساب و برش خوب تراورتن
۴- بلوری بودن سنگ تراورتن
۵- چگالی بالا
۶- ظاهر زیبا
۷- تخلخل مناسب جهت چسبیدن کامل به ملات
اشاره نمود.
اگر چه استفاده از سنگ های مصنوعی به دلیل قیمت پایین آنها رواج زیادی پیدا کرده است اما هنوز هم بسیاری از سنگ های طبیعی برای نمای ساختمان استفاده می کنند. ضمن این که متریال سنگ های مصنوعی نیز سنگ های طبیعی هستند. برای سفارش انواع سنگ ساختمانی طبیعی می توانید با سنگبری گلدستون تماس بگیرید.