سنگ آسانسور و سنگ کف آسانسور یکی از کاربردهای بسیار مهم انواع سنگ ساختمانی است. از سنگ می توان برای نمای داخلی و خارجی ساختمان های امروزی استفاده نمود زیرا مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند و ماندگاری خوبی نیز دارند و مهم تر از آن طبیعی هستند. اما از سنگ ساختمانی می توان به عنوان سنگ آسانسور و سنگ کف آسانسور نیز استفاده نمود. 

آسانسور عموما مکانی است که در آن تردد زیادی انجام می شود و بعضا ممکن است توسط آن انواع بار سبک و سنگین نیز جابجا شود. از این رو برای جلوگیری از هر گونه لرزش و تکان اتاقک آسانسور و برای افزایش مقاومت آن در مقابل تردد زیاد و فشارهای مکانیکی می توان از سنگ برای نمای آسانسور استفاده نمود. 

کف آسانسور یکی از قسمت هایی است که باید به آن توجه نمود و از متریال مناسبی برای نمای آن استفاده کرد. این قسمت باید دارای سطحی صاف , شفاف و محکم داشته باشد که در مقابل انواع فشار , ضربه و لکه از خود مقاومت نشان دهد و به سادگی نظافت شده و تمیز گردد. شما می توانید متناسب با طرح کابین آسانسور از سنگ کف آسانسور استفاده کنید و یک آسانسور شیک , زیبا و مدرن و مقاوم داشته باشید. 

در اینجا به بررسی سنگ آسانسور و سنگ کف آسانسور می پردازیم:

انتخاب سنگ گرانیت به عنوان سنگ آسانسور

یکی از انتخاب های خوب برای سنگ آسانسور استفاده از سنگ گرانیت است. سنگ گرانیت بسیار مقاوم است و می تواند فشارها و انواع ضربه های مختلف را تحمل نماید, ماندگاری بالایی دارد و تمیز کردن و نظافت آن نیز به سادگی انجام می شود. سنگ گرانیت می تواند در سطحی صاف و شفاف فرآوری شود و مناسب برای سنگ کف آسانسور می باشد. قیمت سنگ گرانیت بالا است و می تواند هزینه نهایی پروژه را افزایش دهد. 

انتخاب سنگ مرمریت به عنوان سنگ آسانسور

یکی دیگر از گزینه های خوبی که برای سنگ کف آسانسور دارید استفاده از سنگ مرمریت است. سنگ های مرمریت انواع مختلفی دارند و در طرح ها و رنگ های متنوع می توانند طبق سلیقه شما برای آسانسور و در کل نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. سنگ کف ساختمان از دیگر کاربردهای سنگ های مرمریت است. از مهم ترین سنگ های مرمریت که می توان برای نمای آسانسور از آنها استفاده نمود سنگ مرمریت مشکی نجف آباد و سنگ مرمریت دهبید مشکی می باشد. این دو سنگ از مهم ترین سنگ های صادارتی است که در کشور ما تولید می شوند. اما از سنگ خارجی نیز می توان در نمای آسانسور استفاده نمود.

انواع سنگ وارداتی مناسب برای سنگ آسانسور شامل :

سنگ مرمریت امپرادور دارک ترکیه و اسپانیا

سنگ مرمریت امپرادور ترکیه لایت 

سنگ مرمریت لته ترکیه 

می باشد. 

سنگ مرمر برای کف آسانسور

از سنگ مرمر نیز می توان به عنوان سنگ آسانسور استفاده نمود.

سنگ مرمر می تواند کف آسانسور و حاشیه های آن را به زیبایی پوشش دهد و از مقاومت خوبی برای این کار برخوردار است. همچنین به علت وجود انواع مختلف سنگ مرمر در رنگ های متنوع و طرح های مختلف می توان آن را با تمامی سلیقه ها هماهنگ نمود. از آنجا که سنگ مرمر برای کف ساختمان نیز مناسب است می توان لابی ساختمان و آسانسور را با هم هماهنگ کرده و از یک نوع سنگ برای این کار استفاده نمود. سنگ مرمر طبیعی در رنگ های مختلف عسلی , قهوه های , سفید , صورتی , نباتی , زیتونی , سبز , مشکی , دودی و ... وجود دارد. 

انتخاب مناسب ترین سنگ ساختمانی 

برای انتخاب بهترین سنگ برای کف آسانسور بهتر است با انواع سنگ آشنایی بیشتری داشته باشید و مشخصات و ویژگی آنها را در نظر بگیرید. شرایط ساختمان و میزان تردد و البته قیمت سنگ ساختمانی نیز در انتخاب سنگ آسانسور بسیار اثرگذار است. مناسب ترین سنگی که می توانید برای سنگ آسانسور انتخاب کنید سنگی است که از آن برای نمای کف لابی ساختمان و سنگ حاشیه آسانسور استفاده کرده اید زیرا همخوانی میان آنها باعث می شود تا نمای ساختمان شما بسیار زیباتر باشد. قیمت سنگ مسئله بسیار مهمی است که شما در انتخاب سنگ باید به آن دقت داشته باشید. از آنجا می خواهید از سنگ های یکسان برای نمای لابی , دیواره ها و آسانسور استفاده نمایید باید به هزینه نهایی کار توجه داشته باشید. 

ابعاد سنگ کف آسانسور

از دیگر مواردی که باید در انتخاب سنگ آسانسور به آن دقت نمود ابعاد سنگ است.

سنگی که برای نمای کف آسانسور استفاده می شود باید در ابعاد اسلب باشد. سنگ هایی که به صورت سنگ اسلب تهیه و تولید می شوند عموما ورقه هایی با طول 2.2 تا 3.4 متر طول و 1.3 تا 2 متر عرض می باشند. از این رو این سنگ ها در هر ابعادی به سادگی قابل تولید هستند و برای نمای کف آسانسور مناسب می باشند. از انواع سنگ صادراتی و سنگ خارجی می توان برای نمای آسانسور استفاده نمود. علاوه بر سنگ مرمریت می توان از سنگ های چینی , سنگ گلدن بلک , سنگ پرشین سیلک , سنگ گلکسی , سنگ تاون براون و سنگ رین فارست و انواع دیگر سنگ ساختمانی صادراتی و خارجی برای سنگ آسانسور استفاده کرد. 

مشخصات سنگ آسانسور

مهم ترین ویژگی سنگ کف آسانسور طبیعی بودن آن است. سنگبری گلدستون انواع سنگ طبیعی خارجی و صادراتی برای نمای آسانسور به شما پیشنهاد می کند. این سنگ ها برای نصب در کف آسانسور با بهترین روش ها فراوری و اپوکسی می شوند.

انواع فرآوری سنگ کف آسانسور شامل :

  • چرمی براق
  • چرمی مات
  • ساییده براق
  • ساییده مات (هوند)
  • بوشهمر
  • اسید واش

می باشد. ابعاد برش سنگ آسانسور نیز بسته به سلیقه و نیاز مشتری انجام می شود. 

سفارش سنگ آسانسور 

پیش از سفارش سنگ آسانسور به ویژه سنگ کف آسانسور باید 

نوع سنگ 

ابعاد برش سنگ 

مشخص گردد. 

نوع سنگ با توجه به سلیقه شخصی و قیمت سنگ انتخاب می شود اما ابعاد برش سنگ کاری است که باید به صورت تخصصی توسط سنگبری ها انجام شود. این ابعاد باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته تا در نهایت سنگی که تولید می شود از نظر ابعاد و اندازه مشکلی نداشته باشد و در پایان کار بدون نقص انجام گیرد و نمای کف آسانسور و حاشیه آسانسور به زیبایی شکل بگیرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و انتخاب بهترین سنگ ساختمانی برای:

و سایر بخش های ساختمان می توانید با سنگبری گلدستون تماس بگیرید.