یک انتخاب مهم برای استفاده از سنگ ساختمانی انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام است. درست است که استفاده از نمای سنگ در ساختمان می تواند باعث افزایش زیبایی و مقاومت ساختمان شود اما این تنها در صورتی است که سنگ مناسب برای این کار انتخاب شود. سنگ ساختمانی انواع مختلفی دارند و کاربردها و ویژگی های آنها با هم تفاوت دارد. شناخت سنگ ها و انتخاب مناسب در جایی که قصد نصب سنگ را داریم یکی از اصول اولیه ساختمان سازی و به کارگیری مصالح است. سنگ آخرین متریالی است که در ساختمان سازی استفاده می شود و در نهایت حاصل کار شما پس از اتمام پروژه به نمایش در خواهد آمد.
سنگ ساختمانی یک عنصر طبیعی است
و مهم ترین موارد استفاده از سنگ در نمای ساختمان شامل:
1.    نما و زیباسازی ساختمان
2.    سنگ کف ساختمان و سنگفرش
3.    سنگ های ساختمانی به شکل بلوک برای ساخت دیواره ها
می باشد.
یک استفاده از سنگ در نمای داخلی ساختمان از جمله سرویس بهداشتی است.

انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام یکی از مهمترین اقداماتی است که در نمای داخلی ساختمان باید انجام داد. سرویس بهداشتی و حمام یکی از مهمترین بخشهای ساختمان است و در صورتی که قصد استفاده از سنگ در این بخش از ساختمان را دارید بهتر است در انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام دقت و توجه کافی داشته باشید. سرویس های بهداشتی و حمام ها از جمله قسمت هایی از ساختمان هستند که در آن را رطوبت و آب بسیار زیاد است. به همین دلیل سنگی که برای این بخش در نظر گرفته می شود باید توانایی مقاومت در برابر رطوبت و آب را داشته باشد.
جذب آب پایین یک ویژگی مهم در سنگ است که استفاده از آن را برای سرویس های بهداشتی و حمام ها امکان پذیر می نماید. سنگ یکی از قدیمی ترین متریال ها برای نمای ساختمان بوده و هست و هنوز هم در سراسر جهان افراد بسیاری تمایل به استفاده از سنگ ساختمان را دارند. پوشش های مختلفی برای نمای سرویس های بهداشتی و حمام ها وجود دارد اما اگر قصد دارید از سنگ برای نمای این بخش از ساختمان استفاده نمایید باید ویژگی های سنگ را بهتر بشناسید.
سنگ مناسب برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

ویژگی های لازم در انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام

ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می تواند عایق بندی رطوبتی آن را از بین ببرد و باید عایق بندی مجدد صورت گیرد از این رو انتخاب مناسب نمای حمام و سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد. مهم ترین ویژگی که در انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام باید به آن توجه نمایید همانطور که گفته شد جذب آب پایین سنگ است. به این معنی که سنگ میزان جذب آب پایینی دارد و آب به سادگی نمی تواند در بافت سنگ نفوذ پیدا کند و سبب پوسیدگی و از بین رفتن آن شود.
همچنین در سرویس های بهداشتی سنگ برای نظافت همواره در معرض مواد شیمیایی مختلف و تمیز کننده ها قرار می گیرد از این رو این سنگ باید در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت کافی داشته باشد. قابلیت نظافت پذیری آسان از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام است ضمن اینکه سنگ نباید در اثر استفاده از مواد شوینده دچار تغییر شکل یا تغییر رنگ گردد. سطح صاف و صیقلی و رنگ مناسب و شفاف از دیگر ویژگی هایی است که در انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام باید به آن توجه نمود. سطح سنگ نباید دارای خلل و فرج باشد و باید ساب خورده باشد. هر سنگی این ویژگی ها را ندارد و برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام باید به دنبال سنگی باشید که تمامی این ویژگی ها را در خود داشته باشد.

سنگ های مناسب سرویس های بهداشتی و حمام

همانطور که گفتیم برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام باید به دنبال ویژگی های خاصی در سنگ باشیم. در اینجا ما چند سنگ ساختمانی را به شما معرفی می کنیم که دارای ویژگی های لازم برای استفاده به عنوان سنگ سرویس های بهداشتی, حمام , روشویی و قابلیت استفاده در:

  • استخر
  • سونا
  • جکوزی
    و ... را دارند.

سنگ چینی یک سنگ مناسب برای سرویس های بهداشتی است زیرا هم شفافیت و زیبایی خاصی دارد.
و هم اینکه قابلیت نظافت پذیری و مقاومت در مقابل رطوبت و مواد شیمیایی را دارد.
این سنگ در مقابل این مواد تغییر رنگ نمی دهد و مثل روز اول شفاف و زیبا خواهد ماند.
سنگ گرانیت از دیگر سنگ هایی است که برای نمای سرویس ها استفاده می شود. گرانیت نیز دارای مقاومت بالایی در برابر جذب رطوبت است. و می تواند در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاومت نماید اما به دلیل رنگ تیره ای که دارد نمی تواند زیبایی کافی به دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی ببخشد و مثل سنگ چینی سفید و شفاف و زیبا نیست.
البته انتخاب آن کاملا سلیقه ای است.

سنگ مرمریت برای سرویس های بهداشتی و حمام

سنگ مرمریت گزینه دیگری است که می توانید برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام داشته باشید.
سنگ های مرمریت به اندازه سنگ گرانیت و سنگ چینی در مقابل مواد شیمیایی مقاومت ندارند.
 و از تمامی سنگ های مرمریت نمی توان برای این کار استفاده نمود.
 اما تعدادی سنگ های مرمریت خاص وجود دارند که با فرآوری خوب می توانند برای سرویس های بهداشتی لوکس و مدرن مورد استفاده قرار بگیرند.
از جمله این سنگ ها:
سنگ مرمریت مارمارا ترکیه
سنگ مرمریت امپرادور ترکیه
سنگ امپرادور اسپانیا
می باشند. این سنگ های زیبا و خاص با طراحی زیبا گزینه های مناسب برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام می باشند. در ساختمان های لوکس و پروژه های گرانقیمت است از این سنگ برای ساخت حمام در هتل های گرانقیمت استفاده می شود. این سنگ با طرح های خاص خود و زمینه سفید یک گزینه خوب برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام می باشد. سنگ مرمر نیز انتخاب دیگری برای نمای سرویس های بهداشتی و حمام است. این سنگ از دیرباز برای نمای داخلی ساختمان ها به کار برده می شد.
برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام قیمت سنگ نیز اهمیت زیادی دارد
و در صورتی که قیمت سنگ برای شما اهمیت زیادی دارد می توانید از سنگ های چینی استفاده نمایید.
برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی و حمام کافیست با ما در سنگبری گلدستون تماس بگیرید.