نمای سنگ آشپزخانه شما را می تواند به یک بخش جذاب در منزل تان تبدیل نماید. ایده استفاده از سنگ طبیعی در آشپزخانه روح و زیبایی خاصی را به این قسمت می بخشد و از آن جا که آشپزخانه بخش مهمی در هر خانه است زیبایی آن می تواند روی تمامی فضای داخلی ساختمان اثرگذار باشد. علاوه بر آن می توان آشپزخانه را محلی برای گرد هم آیی های خانوادگی دانست و داشتن یک محیط آرامش بخش و صمیمی تاثیر بسیار زیادی روی روابط اعضای خانواده خواهد داشت.

اهمیت نمای آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

نمای آشپزخانه می تواند از متریال های متفاوتی ایده بگیرد که می توان به کاشی ,سرامیک , پارکت , لمینت , ام دی اف و سنگ باشد. شاید انتخاب متریال مناسب برای نمای آشپزخانه یک کار مشکل باشد اما شما می توانید با کمی بررسی و در نظر گرفتن میزان بودجه خود از یک متریال مناسب برای این کار استفاده کنید. همچنین استفاده ترکیبی از انواع متریال در بخش های مختلف آشپزخانه می تواند سلیقه های متفاوت خانواده شما را پوشش دهد. یک متریال مناسب که می توانید برای بخش های مختلف آشپزخانه از آن استفاده کنید سنگ است. سنگ ساختمانی یک متریال طبیعی است و می تواند شادابی و طراوت خاصی را به نمای داخلی شما ببخشد. اگر به دنبال یک نمای مناسب برای آشپزخانه خود هستید با ما همراه باشید و با زیباترین سنگ های طبیعی آشنا شوید.

انواع سنگ آشپزخانه و کاربرد آن در بخش های مختلف

سنگ ساختمانی متریالی است که از آن در بخش های مختلف آشپزخانه می توان استفاده کرد.
آشپزخانه شامل قسمت های مختلفی است که هر کدام برای نما به یک متریال مناسب نیاز دارند.
سنگ می تواند یک نمای مناسب برای تمامی این قسمت ها باشد. شما برای آشپزخانه خود به :
•    کفپوش
•    دیوار پوش
•    رویه کابینت
•    کانتر
•    اپن
نیاز دارید.
برای پوشش این قسمت ها می توان از سنگ آشپزخانه مناسب استفاده نمود.
اگر بدانیم که از چه نوع سنگی برای کدام بخش استفاده کنیم می توانیم بهترین انتخاب را برای این پوشش ها داشته باشیم. انتخاب پوشش مناسب برای نمای آشپزخانه در دوام و مقاومت آن اهمیت زیادی دارد زیرا این بخش از خانه به صورت مستقیم با رطوبت , آب , چربی و حرارت بالا در تماس است و متریال مناسب متریالی است که بتواند در مقابل این عوامل مقاومت و دوام خوبی داشته باشد. نظافت آسان یکی از مهم ترین مسائلی است که در انتخاب نمای آشپزخانه باید به آن توجه نمود.
یک سنگ آشپزخانه خوب و با کیفیت می تواند تمامی نیازهای شما را در این زمینه پوشش دهد.
تنها کافیست بدانید که کدام سنگ ساختمانی برای آشپزخانه شما و کدام بخش آن مناسب است.

انتخاب سنگ آشپزخانه برای کفپوش

انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه یکی از مهم ترین تصمیمات شما است
کفپوش آشپزخانه را می توان از متریال های طبیعی و مصنوعی انتخاب کرد. سنگ های ساختمانی می توانند یک انتخاب مناسب برای سنگ کف ساختمان از جمله آشپزخانه شما باشند. سنگ یکی از بهترین کفپوش ها برای تمامی بخش های خانه به حساب می آیند زیرا هم زیبا هستند و هم تنوع بالایی دارند و هم اینکه یک متریال طبیعی می باشند. سنگ مرمر می تواند یک انتخاب خوب برای کسانی باشند که تمایل به استفاده از سنگ آشپزخانه را دارند.  سنگ مرمریت , گرانیت و تراورتن نیز می تواند کفپوش مناسبی برای آشپزخانه شما باشند. سنگ های مرمر و مرمریت تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند و شما می توانید رنگ مورد علاقه تان را در خرید سنگ آشپزخانه اعمال نمایید.
همچنین ترکیب رنگ سفید سنگ با رنگ دلخواه شما می تواند جلوه زیبایی به آشپزخانه شما ببخشد.

انتخاب سنگ آشپزخانه برای دیوارپوش

دیواره های آشپزخانه از دیگر بخش هایی است که نیاز به یک پوشش مناسب دارد. سنگ آشپزخانه می تواند به جای کاشی و سایر متریال پوشش دیواره ها را تشکیل دهد. یکی از سنگ های زیبا که برای این منظور می تواند به کار رود سنگ مرمریت است. این سنگ ساختمانی تنوع بالایی دارد و طرح ها و رنگ های مختلف آن می تواند سلیقه های مختلف را راضی نگه دارد. یک سنگ جذاب برای نمای دیوارها سنگ مرمریت مارمارا ترکیه است. این سنگ از خطوط سیاه رنگ روی یک زمینه سفید تشکیل شده است و با کمی خلاقیت می توان از این خطوط ساده و موازی زیباترین طرح ها و نقش ها را ساخت.

سنگ آشپزخانه به عنوان صفحه رویه

بخش دیگر آشپزخانه را صفحات رویه کابینت ها تشکیل می دهند.
این یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه است زیرا در نمای ظاهری آن تاثیر بسزایی دارد.
سنگ آشپزخانه که برای این منظور انتخاب می کنید باید سطحی صاف , بدون درز و کاملا یکنواخت داشته باشد در مقابل رطوبت و آب مقاوم باشد و به سادگی تمیز و نظافت شود. سنگ آشپزخانه برای رویه کابینت ها می تواند از انواع مختلف سنگ مرمریت , سنگ مرمر انتخاب شود. امروزه از انواع سنگ طبیعی و مصنوعی به عنوان رویه کابینت استفاده می شود. در این میان سنگ های طبیعی یک انتخاب هوشمندانه برای این کار محسوب می شوند. سنگ مرمر در مقابل خراش و ضربه چاقو حساس و آسیب پذیر است اما سطح صاف و صیقلی و شفاف آن روی این نقطه ضعف آن سرپوش گذاشته است
و افراد زیادی هستند که تمایل به خرید این سنگ برای کابینت را دارند.

سنگ اپن و کانتر

سنگ اپن و سنگ کانتر نیز از بخش های مهم آشپزخانه می باشند.
برای خرید سنگ آشپزخانه در این قسمت ها نیز می توانید از انواع سنگ مرمر , سنگ مرمریت و سنگ گرانیت استفاده نمایید. خرید سنگ آشپزخانه بستگی زیادی به ابعاد و اندازه سنگ , قیمت سنگ و کیفیت آن دارد. همچنین طرح و رنگ سنگ آشپزخانه نیز بسیار مهم است تا بتواند با سایر اجزا در هماهنگی باشد. در صورتی که قصد خرید سنگ آشپزخانه و انواع سنگ ساختمانی را دارید می توانید با سنگبری گلدستون تماس بگیرید. انواع مختلف سنگ مرمر و سنگ مرمریت در این سنگبری عرضه می شود. با مشاوره اصولی می توانید بهترین انتخاب را برای سنگ آشپزخانه خود داشته باشید. تنوع سنگ مرمریت در این مجموعه به دلیل تولید انواع سنگ مرمریت صادراتی و سنگ خارجی بسیار بالا است.
از مهم ترین سنگ های مرمریت تولید شده در این مجموعه سنگ دهبید و سنگ مرمریت امپرادور می باشد.