امروزه به دلیل استقبال از سنگ های خارجی می توان انواع سنگ وارداتی را در بازار سنگ ایران مشاهده کرد. سنگ های وارداتی در ایران از سایر کشورهای خارجی تولید کننده سنگ ساختمانی وارد می شوند این سنگ ها انواع مختلفی دارند. بیشترین واردات سنگ در ایران از نوع سنگ مرمریت و سنگ گرانیت می باشد. زیرا ایران از نظر سنگ مرمر و سنگ تراورتن بسیار غنی است اما در زمینه سنگ های مرمریت و گرانیت کمتر متنوع است. سنگ مرمریت خارجی یکی از پرکاربردترین انواع سنگ وارداتی در ایران است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت نماییم.

انواع سنگ وارداتی در ایران

مصارف سنگ های وارداتی در ایران در تمامی قسمت های مختلف ساختمان قابل استفاده است.
سنگ های وارداتی و خارجی طرفداران زیادی دارند اما از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشند و استفاده از آن در تمامی پروژه ها مقرون به صرفه نیست. همانطور که گفتیم گرانیت و مرمریت دو نوع سنگ ساختمانی است که بیشترین واردات را در ایران دارد و تنوع طرح و رنگ این سنگهای خارجی بسیار زیاد است و می تواند تمامی سلیقه ها را پوشش دهد. بیشترین سنگ های مرمریت از کشورهای ترکیه و اسپانیا وارد ایران می شود و معروف ترین آنها سنگ مرمریت امپرادور است.
مهم ترین سنگ های مرمریت وارداتی شامل :
سنگ مرمریت امپرادور ترکیه
سنگ امپرادور اسپانیا
می باشد.
از دسته گرانیت ها نیز سنگ مشکی برزیل مهمترین سنگ وارداتی است که دارای زمینه مشکی رنگ می باشد. سنگ هلویی چین نیز از جمله سنگ های گرانیت است که مصارف مختلفی دارد زیرا از مقاومت بالا و طرح و رنگ زیبایی برخوردار است.
سنگ مرمریت سبز هند از دیگر سنگ های وارداتی است که زیبایی خیره کننده ای دارد.
و دارای رنگ سبز خاص و زیبایی می باشد.  

قیمت انواع سنگ وارداتی

از آنجا که چین با قیمتی بسیار کمتر انواع سنگ را فرآوری می کند بیشتر سنگ های خارجی برای اینکار به چین فرستاده می شود این کار در قیمت نهایی سنگ اثر گذار است و باعث کاهش قیمت آن می شود. البته سنگبری های زیادی در ایران نیز هستند که کار فرآوری سنگ های وارداتی و صادراتی را با بهترین کیفیت ممکن انجام می دهند و قیمت تولید سنگ نیز توسط این سنگبری ها ارزان و رقابتی است. از دیگر انواع سنگ وارداتی می توان به سنگ مرمریت لته و سنگ مرمریت کاپوچینو ترکیه اشاره کرد. این دو سنگ دارای زمینه ای روشن می باشند و طرفداران زیادی دارند. ترکیه در حال حاضر انواع سنگ های مرمریت زیبا و گران قیمتی را در بازارهای خارجی عرضه می کند و توجه این کشور به صادرات سنگ در چند سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.
برخی از انواع سنگ ترکیه نمونه های کمیابی هستند که در کشورهای دیگر کمتر شاهد آن هستیم.
از این رو از قیمت بسیار بالایی برخوردار می باشند.
از دیگر انواع سنگ وارداتی از ترکیه سنگ مرمریت مارمارا می باشند
که دارای طرح بسیار زیبا و کیفیت عالی است.
از انواع سنگ وارداتی ترکیه بیشتر در پروژه های لوکس و مدرن به دلیل قیمت بالای این سنگ ها استفاده می شود و کاربرد این سنگها در پروژه های ارزان قیمت و سبک توجیه اقتصادی ندارد.


کاربرد انواع سنگ وارداتی


همانطور که ذکر شد سنگ های وارداتی در نمای خارجی و داخلی ساختمان کاربرد ویژه ای دارند. سنگ مرمریت به دلیل مقاومت کم آن در مقابل عوامل محیطی بیشتر برای نمای داخلی استفاده می شود. بخش های مختلف ساختمان را می توان توسط سنگ های وارداتی نما نمود. از مهم ترین کاربردهای انواع سنگ وارداتی در نمای داخلی استفاده به عنوان سنگ کف ساختمان است. کف لابی های شیک و امروزی و سالن های مجلل از زیباترین انواع سنگ وارداتی اعم از سنگ ترکیه می باشد. برای مثال سنگ لته ترکیه یک گزینه عالی برای کف سازی است زیرا از زمینه روشن برخوردار است و می تواند به روشنایی فضا کمک زیادی نماید.
سرویس بهداشتی و حمام های لوکس و گرانقیمت نیز توسط انواع سنگ وارداتی نما می شود. از کاربردهای سنگ مرمریت مارمارا و سنگ امپرادور در نمای سرویس های بهداشتی به دلیل جذب آب پایین آنهاست. سنگ کابینت آشپزخانه و نمای داخلی آشپزخانه از دیگر بخش هایی است که در آن ها می توان از انواع سنگ وارداتی استفاده نمود. سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و سنگ امپرادور اسپانیا از مهم ترین سنگ های خارجی هستند که در نمای آشپزخانه به کار می روند. این سنگ ها در رنگ های تیره و روشن زیبایی خاصی به فضای داخلی می بخشند.

  • پله و راه پله
  • سنگ کف و حاشیه آسانسور
  • مشاعات
  • سنگ کانتر
  • سنگ دیواره ها
  • و کف پارکینگ
    نیز از دیگر کاربردهای سنگ های خارجی است.

انواع سنگ وارداتی در سنگبری های ایران

اگر قصد استفاده از سنگ ساختمانی برای نمای ساختمان خود به شکلی لوکس و مجلل دارید می توانید از انواع سنگ وارداتی اعم از سنگ مرمریت استفاده نمایید. تنوع بالا و طرح های بسیار خاص و جذاب از مهم ترین ویژگی این سنگ هاست. سنگبری گلدستون آماده است تا انواع سنگ وارداتی را به شما معرفی نماید و با بهترین قیمت رقابتی آن را در اختیار شما قرار دهد تا با یک طراحی زیبا و منحصر به فرد زیباترین دکوراسیون را برای ساختمان خود پدید آورید. برای خرید و سفارش می توانید با ما در تماس باشید.
سنگ مرمریت ترکیه و اسپانیا
سنگ مرمریت سبز
و سنگ مرمر هرات یا سنگ مرمر سفید
از مهم ترین سنگ های وارداتی در گلدستون می باشد.
گلدستون همچنین انواع سنگ صادراتی ایرانی همچون سنگ دهبید و سنگ مرمر کرمان که قابل رقابت با انواع سنگ وارداتی می باشند را نیز ارائه می نماید
و شما می توانید با قیمتی مناسبتر این سنگ های زیبا را خریداری نمایید.