قیمت سنگ خارجی در بازار ایران نسبت به انواع سنگ ایرانی بالاتر است. سنگ های خارجی چندی است وارد بازار ایران شده و به عنوان سنگ ساختمانی لوکس در بخش های مختلف ساختمان به کار می روند. این سنگ ها به راحتی در دسترس قرار دارند و از کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردار می باشند. سنگ خارجی سنگی است که معدن آن در کشور ما نباشد و از سایر کشورهای خارجی و از طریق واردات به کشور وارد می شود. این سنگ ها انواع مختلفی دارند و کشورهای زیادی در زمینه صادرات نمونه سنگ های خود فعالیت دارند.
استفاده از سنگ خارجی در این دوره رواج زیادی پیدا کرده است زیرا این سنگ ها طرح و نقش های بسیار جالبی دارند و تنوع رنگ آن ها نیز بالاست. این سنگ ها همواره طرفداران خاص خود را داشته است اگر چه به دلیل قیمت های بالای آن استفاده آنها در بسیاری از پروژه ها مقرون به صرفه نیست اما زیبایی آنها واقعا خیره کننده است. از سنگ های خارجی می توان برای؛
سنگ آشپزخانه اعم از سنگ کابینت , سنگ کانتر, دیواره ها و کف
سرویس بهداشتی و حمام
سالن اعم از کف و دیواره ها
و سنگ کف ساختمان
استفاده نمود. ساخت انواع میز سنگی و دیگر تزئینات ساختمانی نیز از میان انواع سنگ خارجی که دارای تنوع بسیار بالایی هستند انجام پذیر است.

قیمت سنگ خارجی و انواع آن

سنگ خارجی تنوع بسیار زیادی دارد
و کشورهای مختلف سنگ های زیبایی برای عرضه در بازار جهانی آماده می نمایند.
از مهم ترین انواع سنگ وارداتی می توان به سنگ مرمریت اشاره نمود. سنگ گرانیت نیز از جمله سنگ های وارداتی به ایران است. ایران کشوری است که معادن سنگ مرمر و سنگ تراورتن بسیار خوبی دارد و از این نظر کاملا غنی است اما از نظر تنوع سنگ مرمریت و سنگ گرانیت چندان غنی نیست اگر چه که سنگ مرمریت های بسیار زیبای ایرانی نیز وجود دارد. از مهم ترین کشورهای خارجی صادر کننده سنگ می توان به هند , برزیل , ترکیه , اسپانیا و چین اشاره نمود.
سنگ سبز هند که زیبایی خیره کننده و خاصی دارد و در زمره سنگ مرمریت قرار می گیرد.
سنگ هلویی چین که یک نوع گرانیت است.
قیمت سنگ خارجی هلویی چین بسیار مناسب است و کیفیت و مقاومت خوبی نیز دارد.
معروف ترین سنگ مرمریت , سنگ امپرادور است که از کشور ترکیه و اسپانیا وارد می شود. قیمت سنگ خارجی امپرادور بسیار بالاست اما طرح و رنگ آن حقیقتا زیباست. برای کاهش قیمت سنگ خارجی امپرادور فرآوری آن در کشور چین انجام می شود و سپس از آنها به سایر کشورها صادر می شود. از این سنگ در هتل های لوکس و برج های شیک و  گرانقیمت استفاده می شود. سنگ مشکی برزیل نیز از دیگر سنگ های وارداتی به ایران است. که از آن بیشتر به عنوان سنگ قبر استفاده می کنند. سنگ مرمریت لته ترکیه با زمینه بسیار روشن از دیگر سنگ خارجی وارد شده به ایران است که قیمت سنگ خارجی مرمریت لته نیز بالاست.
این سنگ به دلیل رنگ بسیار روشن آن طرفداران زیادی دارد.

انتخاب سنگ ساختمانی مناسب

سنگ ساختمانی آخرین چیزی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد
و از جمله مصالحی است که کاملا در دید است
و روی زیبایی , کیفیت و دوام و مقاومت ساختمان نیز اثر زیادی دارد.
از این رو انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد.
از مهم ترین مسائلی که در انتخاب سنگ ساختمان موثر است قیمت سنگ ساختمانی است.
همانطور که گفتیم استفاده از سنگ گرانقیمت تنها در پروژه های بزرگ و لوکس مقرون به صرفه است و کاربرد این سنگ ها در پروژه های کوچک کار عاقلانه ای نیست زیرا هزینه نهایی ساختمان سازی را به طرز شگفت انگیزی افزایش می دهد. استفاده از سنگ ساختمانی مناسب می تواند قیمت نهایی ساختمان را افزایش دهد. قیمت سنگ خارجی به نسبت سنگ ایرانی بالاتر است در صورتی که قصد استفاده از سنگ در نمای ساختمان را دارید و به دنبال سنگی با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید می توانید از مجموعه سنگ های ایرانی استفاده کنید این سنگ ها تنوع خوبی دارند و قیمت مناسب آنها باعث می شود تا افراد زیادی تمایل به استفاده از آنها داشته باشند. سنگ مرمر و انواع سنگ مرمریت ایرانی اعم از سنگ مرمریت دهبید کرم و مشکی از مهم ترین سنگ های ایرانی است.
سنگ دهبید از نظر کیفیت و زیبایی با سنگ لته ترکیه برابری می کند
و در بازارهای جهانی بیش از سنگ لته برای آن ارزش قائل می شوند.

علت افزایش قیمت سنگ خارجی

خرید سنگ خارجی به علت بالا بودن قیمت سنگ خارجی از حساسیت بیشتری نسبت به سنگ ایرانی برخوردار است و باید در خرید آن دقت زیادی به کار برده شود در نهایت زیبایی کار شما می تواند هزینه های بالای قیمت سنگ خارجی را جبران نماید.
افزایش قیمت به خصوص قیمت سنگ خارجی می تواند به دلیل نوع :

 • استخراج
 • ساب و صیقل
 • برش
  سنگ باشد. یک سنگ خوب باید بدون شیار , شکستگی , خلل و فرج , رگه های سست و پوسیدگی باشد.

از مهمترین عوامل موثر بر قیمت سنگ خارجی می توان به :

 • کیفیت سنگ
 • ضخامت سنگ
 • در دسترس بودن سنگ
 • ابعاد سنگ
 • طرح روی سنگ
  اشاره نمود.

پیش از پرداخت قیمت سنگ خارجی ابتدا برای خود مشخص نمایید که سنگ را در چه ابعادی , با چه طرحی و چه نوع برشی نیاز دارید. تمامی این موارد روی قیمت سنگ خارجی و ایرانی اثرگذار است. برای دریافت مشاوره خرید سنگ و انتخاب سنگ کف ساختمان و استعلام قیمت سنگ خارجی و ایرانی کافیست با سنگبری گلدستون تولید کننده انواع سنگ مرمریت و متخصص در واردات سنگ خارجی اعم از سنگ ترکیه , سنگ امپرادور و انواع مرمریت خارجی تماس بگیرید. این شرکت قیمت سنگ خارجی را به صورت رقابتی ارائه می نماید.